خارج از منو

حضور اروپاییها در صنعت رستوران ایران

حضور اروپاییها در صنعت رستوران ایران

نوشته شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۱۳:۳۰

پس از راه اندازی یکی دو شعبه از فست فود اسپانیایی «تله پیتزا» (TELE PIZZA)، حالا سایت های خبری خبر داده اند که یک شرکت فرانسوی نیز مایل است برای ورود به بازار ایران سرمایه‌ کلانی اختصاص دهد؛ یک رستوران زنجیره‌ای که قرار است توسط یک فرانسوی ۴۱ ساله به نام «آمائوری دلا سرا» در ایران راه‌اندازی شود.
او در جریان سفر سال ۲۰۱۳ خود به ایران، عاشق این کشور شد و پس از آن تصمیم گرفت یک رستوران زنجیره‌ای عرضه سوشی در ایران افتتاح کند. حق فروش و عرضه سوشی در ایران را نیز کسب کرده است. یک شعبه از این رستوران نیز پس از انجام کارهای اولیه راه‌اندازی شده است؛ یک رستوران شیک و مدرن واقع در شمال تهران.
دلا سرا در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه درباره برنامه فعالیت خود در ایران گفته است: «دولت قدرتمندی وجود دارد که خواستار جذب سرمایه‌ خارجی و فوت وفن کار است، اما کار کردن با این سیستم اجرایی که سیاست‌هایش روز به روز تعیین می‌شوند، واقعا دشوار است.» دلا سرا برای اینکه یک نمونه از دشواری کار را بیان کند، می‌گوید: «فقط کسب اجازه واردات سُس از ژاپن یک سال طول کشید.»

بازار رو به رشد صنعت رستوران و فست فود در ایران
به نقل از روزنامه هفت صبح، آمار بانک مرکزی نشان می دهد در ایران خانواده های یک نفره، سالانه 511 هزار تومان برای رستوران رفتن، هزینه می کنند و خانواده های سه نفره، 737 هزار تومان هزینه شان می شود. براساس این آمار کم درآمدترین قشر جامعه سالانه 35 هزار تومان برای رستوران و هتل هزینه می کنند و طبقه متوسط جامعه نیز کمتر از 500 هزار تومان در سال صرف هزینه های رستوران و هتل می کنند اما رستوران و فست فود بین خانواده های ثروتمند ایرانی هزینه های بالایی را به خود اختصاص داده است؛ به شکلی که به طور متوسط سالانه بین 900 هزار تومان تا سه میلیون تومان برای رستوران رفتن خرج می کنند. 


این در حالی است که ارزیابی‌های صورت گرفته توسط موسسه ILIA از آن حکایت دارند که مردم ایران هر سال چیزی حدود ۷ میلیارد دلار در رستوران‌های کشور هزینه می‌کنند، یعنی مبلغی در حدود ۶ میلیارد یورو. طبق ارزیابی‌ ILIA این رقم می‌تواند در دهه آینده حتی دو برابر شود، یعنی ۱۴ میلیارد دلار. بنابراین سهم گرفتن از این رقم کلان البته که برای رستوران‌های زنجیره‌ای فست فود اروپایی جذاب است. از همین رو، بسیاری به فکر آن افتاده‌اند تا رستوران‌های خود را در ایران نیز ایجاد کنند. استراتژی که برای اروپایی برخلاف برندهای آمریکایی چون KFC، عملا رنگ واقعیت به خود گرفته است.

درباره تله پیتزا اسپانیا بیشتر بدانیم
اولین رستوران زنجیره‌ای که پا به بازار ایران گذاشت، شرکت اسپانیایی Telepizza بود. این رستوران زنجیره‌ای اولین شعبه خود را در تهران افتتاح کرد و اینک تصمیم دارد با صرف ۱۰۰ میلیون یورو در سطح کشور شعبه‌های دیگر خود را نیز راه‌اندازی کند.
فست فود زنجیره ای Telepizza کار خود را از اسپانیا شروع کرد. این شرکت در سال 1987 در مادرید اسپانیا متولد شد و بعد از رشد قابل توجه در این شهر به سراغ دیگر کشورهای اسپانیایی زبان رفت. این شرکت بعد از توسعه و بین المللی شدن کارخانه های زیادی در اروپا راه اندازی کرد ولی بعد از مدتی سیاست خود را عوض کرد و با راه اندازی یک کارخانه بسیار بزرگ در شهر مادرید به تولید نان پیتزا برای فروشگاه ها پرداخت.


طبق آخرین آمار ارائه شده، بیشترین سود این شرکت از پیتزاهای تحویل داده شده در اسپانیا حدود 38 درصد است. بعد از آن فروش پیتزا در سطح بین الملل با 29 درصد بیشترین سود را نصیب آن می کند. فروش پیتزا در فروشگاه های این شرکت در خود اسپانیا نیز با 27 درصد در رتبه بعدی قرار می گیرد و در مجموع می توان گفت Telepizza بیشتر از آنکه مانند مک دونالد تمرکز خود را روی سطح بین الملل گذاشته باشد به خود اسپانیا علاقه دارد و حدود 70 درصد سود خود را از این راه به دست می آورد.

تله پیتزا و 1200 شعبه در سراسر دنیا
این شرکت اکنون بیش از 1200 شعبه در سرتاسر دنیا دارد که حدود 60 درصد آنها در خود اسپانیا و 40 درصدشان در خارج از اسپانیا قرار دارند. کشورهایی مثل پرتغال، شیلی، پرو، لهستان، آمریکای مرکزی، امارات، کلمبیا و غیره.


به تازگی این شرکت قصد دارد حوزه آسیا را هدف قرار داده و وارد کشورهای بزرگتر و مطرح تری شود. در ادامه این سیاست به تازگی Telepizza وارد روسیه و انگلستان شده است و در مرحله بعدی قرار است وارد دو کشور ایران و عربستان شود. این شرکت طبق برنامه خود قرار است 200 شعبه در عرض 10 سال در ایران راه اندازی کند.


باید دید استراتژی رستوران ها و فست فودهای ایرانی برای حفظ بازار خود چیست و آنها تا چه اندازه می توانند با برندهای اروپایی رقابت کنند؟! اما آنچه مشخص است مشتریان رستوران ها و فست فودهای ایرانی که کم هم نیستند، می توانند امیدوار باشند که در رقابت فزاینده بین داخلی ها و خارجی ها بتوانند طعم بهتر و خدمات مطلوب تری را تجربه کنند.

پانوشت:
. ILIA شرکتی است مشاوره‌ای که هدف خود را بررسی بازارهای ایران و تغذیه اطلاعاتی شرکت‌های خارجی مایل به سرمایه‌گذاری در این کشور تعیین کرده است.

نظر شما چیست؟

برای ثبت نظر یا ارسال پیام به مدیر باید ابتدا وارد شوید یا یک حساب جدید بسازید!!